Rols interpretats:

Suzuki, de l'òpera Madam Butterfly de Puccini

 

Dido, de l’òpera Dido i Aeneas de Purcell

 

Volpino, a Lo Speziale de F.J. Haydn

 

Tierra, a Los Elementos de Antonio Literes

 

Querubino, a Le nozze de Figaro de W.A. Mozart

 

Donna Elvira, a Don Giovannide W.A. Mozart

 

Segona Dama, a La Flauta màgica de W.A. Mozart.

 

Rossina, a Il Barbiere di Siviglia de G. Rossini

 

Angelina, a La Cenerentola  de G. Rossini

 

Tisbe, a La Cenerentola de G. Rossini

 

Giulietta, a Les Contes d'Hoffmann de J. Offenbach

 

Flora, a La Traviata de G. Verdi  

 

Dinah, a Trouble in Tahití de L. Bernstein

 

Carmen, a Carmen de G. Bizet 

 
 

 

Cantata nº 138 Was betrübst du dich, mein Herz, BWV 138 de J.S. Bach

 

Gloria RV 589, de A.Vivaldi 

 

Oratori del Mil.lenari de Santa Maria d’Igualada de V. Miserachs, per a solistes vocals, cor i orquestra

 

Oratori Der Rose Pilgerfahrt de R. Schumann, per a solistes vocals, cor i orquestra

 

Missa en Do Menor de W.A.Mozart (Soprano II)

 

Requiem de W.A.Mozart

 

Missa de la Coronació de W.A.Mozart

 

 

 

 

 

 

Repertori amb Grup Instrumental i Orquestra de Cambra:

 

 

Pierrot Lunire, A. Schönberg

 

Folk Songs, L.Berio

 

Amor Brujo, M. Falla

 

Chansons Madécases, Ravel

 

7 Cançons tradicionals, M.Oltra

 

Cançons de Lluís  Caballeria, amb la  OCT48

 

 

Repertori amb Piano:

 

Valsos Amorosos, J. Brahms (quartet i piano a 4 mans)

 

Die Rose Pilgefahrt,  R. Schumann (amb Cor i Solistes)

 

 

 

Repertori Duo de Cambra:

 

amb Piano:

 

Repertori específic de Lied Alemany: 

Schubert, Schumann, Brahms, Mozart,etc

 

Mélodie Francaise:

Ravel, Poulenc etc

 

Península Ibèrica:

Ciclo de 7 canciones populares españolas, M. de Falla

Canciones Negras, X. Montsalvatge

etc.

 

 

 

amb Guitarra:

7 cançons tradicionals, M. Oltra

7canciones tradicionales de M.Falla

Cançons de F. Sor, F.Gasull

Arranjaments de Schubert, Granados 

 

 

Solo Veu:

 

Hô, G. Scelsi 

Sequenza, L. Berio

 

 

Cambra i Conjunt instrumental:

 

Pierrot Lunaire, A. Schönberg

Acta est fabula i El Diari, de Joan Guinjoan 

Primary colors d'Agustí Charles.

Drumming de S. Reich

Infinito  Nero,  de Sciarrino

 

 

Piano:

 

obres Protesta I.Palet 

Esperança  Trinquis, de J. Flaquer

Teatre:

 

"Stabat" de Xavier Maristany

 

Eva i Adam, el  darrer  Gènesi, Drama litúrgic (versió lliure), amb dramatúrgia de Josep Maria Miró i Marc  Artigau (una proposta interdisciplinària que inclou música, interpretació i dansa

 

Òpera contemporània  LSP 3.1 (llibret de La  serva  padrona) de Raquel García Tomás,

 

L' armari en el mar, Espectacle musical amb guió de Joan Brossa i música de J.M.  Mestres- Quadreny

 

3M, les tres  Maries, drama litúrgic (versió lliure) de Josep Maria Miró i Marc  Artigau

 

 

Live  Drumming de S.  Reich, Ictus&Roses, sota la direcció de la coreògrafa i directora de la companyia de dansa Roses, Anne Teresa de  Keermaeker

 

 

 

© 2020 Marta Valero